Současnost

Dnešní členská základna čítá přes 140 členů. U sboru jsou aktivní tři soutěžní družstva dospělých a tři družstva mládeže. Každým rokem na Valné hromadě přijímáme několik nových mladých členů a samozřejmě nezapomínáme na důstojné rozloučení s těmi, kteří nás opouštějí.

Naši členové tvoří Jednotku požární ochrany obce v počtu 13 členů, která disponuje potřebným vybavením a výjezdovým automobilem AVIA. Jsme zařazení jako JPO V a zasahujeme především v rámci obce, již několikrát jsme ale byli pomáhat na povodních v různých částech naší republiky.

V letošním roce prošla naše hasičská zbrojnice kompletní rekonstrukcí, kde se povedlo budovu nejen zateplit, zabudovat nová sekvenční výjezdová vrata a instalovat tepelné čerpadlo, ale i s velkým přispěním práce našich členů udělat kompletní úpravu vnitřních prostor, které nyní tvoří skvělé zázemí pro naši činnost.

V roce 2008 došlo ve spolupráci s Obecním úřadem k rozhodnutí vybudovat nad fotbalovým hřištěm hasičský areál. Původní zanedbané dětské hřiště prošlo totální přestavbou a výsledkem je vybudované sportovní a kulturní zázemí, které nám umožňuje činnost nejen sportovních družstev všech věkových kategorií, ale slouží i jako základna při dalších kulturních a sportovních akcí v Bozkově, a to samozřejmě nejen hasičských.

Pokud mluvím o kultuře, tak ta patří mezi naše další činnosti. Každoročně pořádáme oblíbený dětský karneval a maškarní bál, spolkový výlet, drakiádu a na spoustě drobných akcích spolupracujeme s dalšími bozkovskými spolky.

Největší kulturní akcí je ale Letní tábor na Borečově, který zařizuje především Libor Václavík s Petrou Kafkovou a kde jsme se letos dostali do situace, kde jsme na počtu 40 dětí museli zastavit příjem dalších zájemců, jaký byl o něj velký zájem.

Samozřejmě nezapomínáme na ocenění našich členů při jejich životních jubileích a dobrý ohlas má i každoroční mše za zesnulé hasiče.v místním kostele

Největší díl práce byl ale odveden na sportovním poli. Jsem velmi rád, že u nás funguje propojení družstev od mladších dětí až po dospělé a na všech úrovních se nám daří dosahovat solidních výsledků.

Každoročně startujeme na cca 40 soutěžích, ze kterých vozíme pravidelně umístění mezi nejlepšími.

Toto byla velmi stručně činnost našeho sboru v současnosti. Jsem ale velmi rád, že se nám daří jiná věc – často vidíme u jiných sborů generační skoky, kdy nadcházející nová generace vytěsní dlouholeté členy. U nás se daří již delší dobu doplňovat postupně sbor i výbor mladými členy a starší zůstávají ve svých pozicích, nebo pokud si přejí menší zatížení třeba jen jako členové výboru bez dalších větších povinností. A tak je to myslím správně – skloubit zkušenost starších a nadšení pro věc mladých není sice vždy uplně lehké, ale rozhodně to jde a je to ta nejlepší cesta jak činnost SDH nejen zachovat, ale i posouvat dál k prospěchu nejen jeho členů, ale i široké veřejnosti.

publikováno: 5. 11. 2023 00:26, OI Developer